Alzheimer

Menu > DOMOV PRO SENIORY > Domov se zvláštním režimem

Co je to demence?

Je definována jako klinický syndrom charakterizovaný poklesem až ztrátou globálních intelektových schopností v důsledku organického postižení mozku, která je obvykle ireverzibilní (nevratná) a trvale progredující (zhoršující se) a nepříznivě ovlivňuje pracovní a sociální funkce pacienta.

Doc. MUDr. Eva Topinková, CSc.

Vzhledem ke specifitě a progresivnímu charakteru tohoto onemocnění je potřeba se touto chorobou a péčí o postižené velice vážně zabývat. Jde totiž o závažné onemocnění, které velice zásadně ovlivní život celé rodiny. Včasné rozpoznání příznaků a stanovení diagnozy je velmi důležité a dává šanci na brzké zahájení léčby.

S prodlužujícím se lidským věkem přibývá i klientů s Alzheimerovou demencí. Přesto, že péče o klienty s touto chorobou je specifická a psychicky náročná, rozhodli jsme se zřídit lůžka i pro takto nemocné klienty. Přijímáni jsou klienti mobilní, neboť právě Ti mohou být svým chováním i jednáním nebezpeční sobě i svému okolí. Snažíme se v duchu nejnovějších poznatků vytvořit takové prostředí, které bude klientovi příjemné a kde se bude cítit dobře. Adaptace je velice důležitou součástí péče o klienta. Pro lepší orientaci jsou pokoje barevné, běžně vybavené.

Péče je poskytována v duchu nejmodernějších poznatků medicíny pod dohledem psychiatrů.


Ubytování


V jedno a dvoulůžkových pokojích standardně vybavených jako běžný domov pro seniory. Pouze klientům s Alzheimerovou demencí není povoleno zamykání pokojů. Pro lepší orientaci klientů jsou pokoje barevně vymalovány tak, aby nebyly stejné barvy v sousedících buňkách. Buňka je tvořena jednolůžkovým a dvoulůžkovým pokojem s vlastním sociálním zařízením a sprchovým koutem. Každý z pokojů má svůj balkon.

1129.jpg


Společné prostory


1132.jpg

1128.jpg

1127.jpg

1130.jpg

1131.jpg

 

Sídlo společnosti

Zahradní 182, 403 23 Velké Březno

info@pampeliska-ss.cz

www.pampeliska-ss.cz

ID Datové schránky: r3nvves

ředitelka Y. Brichová

Pobytové služby

Domov pro seniory

Terénní pečovatelská služba

Terénní pečovatelská služba Velké Březno

Terénní pečovatelská služba Teplice

Terénní pečovatelská služba Dubí

Terénní pečovatelská služba Stráž pod Ralskem

Pampeliska, o.p.s (C) 2017 | Design by Martin Fedorjak | Created by J.M.Post