UPOZORNĚNÍ: Od 1.2.2023 dochází ke změně úhrad na základě vyhlášky 440/2022 sbírky.
STARÁME SE O VAŠE BLÍZKÉ ŘADU LET
Naši péči Vaši nejbližší ocení

Poskytované služby

HOME > DOMOV PRO SENIORY > Poskytované služby

Historie Stráže

Zakladatelem Stráže byl pan Markvart z Března, který založil kolem poloviny 13.stol. na zámeckém vrchu hrad Stráž na hoře (Warte auf dem Berge- Wartenberk). První zmínka o Stráži pod Ralskem pochází z roku 1281. Dalším dokladem potvrzujícím existenci města je listina českého krále Václava II. z roku 1283. Císař Rudolf II. Stráži udělil městskou pečeť se znakem květu, který byl věky přetvořen na slunečnici. Dalšími majiteli byli Albrecht z Valdštejna, Lichtenštejnové a Hartigové. V roce 1778 byl ve Stráži čtyřikrát císař Josef II., když řídil v okolí výstavby velkých obranných valů.

Dnešní Stráž pod Ralskem má kolem 4000 obyvatel. Je pro své zajímavé možnosti a krásné okolí vyhledávaným místem k rekreaci, sportu i zábavě. Lesy a rybníky v nejbližším okolí obce jsou rájem houbařů a rybářů, značené turistické a cyklistické stezky lákají k výpravám, při nichž lze obdivovat přírodní krásy kraje.

V městě Stráž pod Ralskem se lze sportovně vyžít v krytém plaveckém bazénu 25 x 12m jehož součástí jsou i malá a velká tělocvična, dále město nabízí tenisový areál s 5ti tenisovými kurty s antukovým povrchem, místní rybník nabízí pro zájemce vodní lyžařský vlek o délce 830m s 8mi závěsy pro profesionály i amatéry. Komu ještě tato nabídka nestačí, může vsednout na kolo a projet se po desítkách kilometrů cyklostezek cestami ralské krajiny

V okruhu 30 km je možné navštívit: Zámky - Zákupy, Lemberk, Sychrov a Grabštejn Hrady - Stohánek, Děvín, Bezděz a Sloup z větších měst  - Česká Lípa a Liberec

Popis okolí

Okolí je velice příjemné, bezbarierové.  Pro schopnější procházky po lese, pro méně schopné procházky po okolí rybníka po vyasfaltované cestě. V dosahu našeho objektu jsou obchody, lékárna, spořitelna, apod. 

179.jpg

180.jpg

181.jpg

182.jpg

183.jpg

184.jpg

185.jpg

V našem objektu nabízíme i ubytovací prostory pro rodinné příslušníky, kteří by chtěli strávit jak část dne s příbuzným (naším klientem), tak udělat něco pro své tělo. V okolí našeho Domova pro sportovní vyžití jsou velice vhodné podmínky.

Prostory

V tomto překrásném prostředí poskytuje Pampeliška,o.p.s. pobytové služby klientům, kteří potřebují sociální službu domov pro seniory a domov se zvláštním režimem. Náš objekt je tvořen dvěma osmipodlažními budovami a budovou stravovacího objektu.

168.jpg

169.jpg

Všechny budovy jsou navzájem propojené. Pro služby sociální jsme vyčlenili 6 pater

170.jpg

171.jpg

172.jpg

a 2 jsme nechali jako ubytovací prostory např. pro příbuzné klientů, nebo ubytovací prostory pro školící akce.

190.jpg

191.jpg

Výhodou je, že každý objekt má dva výtahy, jeden pro 4 osoby, druhý pro 8 osob. Propojením jsme získali 4 výtahy vedle sebe. 

Poskytované služby

Dle vyhlášky č. 505/2006 Sb. v platném znění, poskytujeme:

  • ubytování - foto
  • stravování
  • pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu
  • pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu
  • zprostředkování kontaktu se společenským prostředím - foto
  • sociálně-terapeutické činnosti
  • aktivizační činnosti - foto
  • pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí
  • pomoc při komunikaci vedoucí k uplatňování práv a oprávněných zájmů